poniedziałek, 22 października 2012

Angielska prasa o Lewandowskim: "Oblał test na transfer do Anglii"

W spotkaniu reprezentacji Polski z Anglią angielscy dziennikarze swoją uwagę skupili na największej gwieździe zespołu Fornalika, Robercie Lewandowskim, którego gra została rozłożona na czynniki pierwsze przez angielską prasę.

Według korespondentów brytyjskiej gazety dailymail.co.uk Lewandowski nie wykorzystał w pełni swoich atutów i możliwości w meczu z  "Trzema Lwami". Jego gra w barwach Biało-czerwonych przeciwko ekipie Roya Hodgsona nie okazała się na tyle dobra, aby mogłaby mu pomóc w transferze na Wyspy w najbliższym okienku, które zostanie otwarte w styczniu.

Dziennika Daily Mail w swojej pomeczowej relacji napisał: "Lewandowski miał kilka przebłysków wciąż drzemiącego w nim ogromnego potencjału. Kilka razy pokazał się, wbiegając odważnie w pole karne. Oddał jeden groźny strzał po otrzymaniu podania, które mogło być bardziej dokładne. Jednak ogółem był wielokrotnie powstrzymywany i przechytrzany przez Phila Jagielkę. Był bardzo chętny do gry, jednak angielscy obrońcy uprzykrzali mu życie" - podsumowuje Daily Mail.

Według brytyjskiego dziennika Lewandowski zasłużył na ocenę "7". Jeszcze niższą notę dostał od Sky Sports. Anglicy ocenili występ napastnika Borussi Dortmund na "6". W podsumowaniu powiedzieli, że: "Lewy nie zachwycił w przekroju całego spotkania. Rozegrał 90 minut, ale zaledwie 5 razy dotknął piłkę w polu karnym Joe Harta. Wpływ na to z pewnością miało zbyt głębokie jego ustawienie na boisku.

Jeden z dziennikarzy powiedział: "Przed przerwą podał raz wspaniale piłkę do Grosickiego, jednak była to jedyna sytuacja przekroju całego spotkania, kiedy angielska obrona dała się zaskoczyć. W drugiej części gry, gdy Polacy gonili wynik, Lewandowski rozczarował" - analizowali dziennikarze.

Lewandowski nie zagrał wielkiego spotkania z synami Albionu w opinii angielskich żurnalistów. Główne zastrzeżenia według angielskich komentatorów można mieć do jego gry w meczach międzynarodowych z topowymi przeciwnikami. "Jednak wydaje się mało prawdopodobnym, aby skauci z rozgrywek Premier League przestali się bacznie przyglądać zawodnikowi z tak olbrzymim potencjałem" - podsumowali występ Roberta dziennikarze Sky Sports.

Ciekawostką jest fakt, że według angielskich dziennikarzy najlepszym polskim zawodnikiem z Anglią był... Łukasz Piszczek, który od "Sky Sports" otrzymał bardzo wysoką ocenę "8", natomiast "Daily Mail" przyznał prawemu obrońcy reprezentacji Polski "7".

źródło:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/angielska_prasa_o_lewandowskim_oblal_test_na_transfer_do_247017-2--1-d.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz