czwartek, 15 listopada 2012

Zlatan Superstar! Cały świat wstrzymał oddech po bramce Ibrahimovića z Anglią! (Wideo)

Środowego wieczoru Zlatan Ibrahimović wpisał się do historii światowego futbolu. W meczu towarzyskim reprezentacji Szwecji z Anglią zdobył wszystkie cztery gole dla swojego zespołu (wygrana "trzech Koron" 4:2). Każdy gol był wyjątkowej urody, jednak czwarte trafienie Szweda zdecydowanie przyćmiewa wszystkie wcześniejsze. Czy był to gol sezonu, dekady a może stulecia? 

Zlatan Ibrahimović zdobył wczoraj jedną z najbardziej efektownych, niesamowitych bramek w swojej karierze, a także prawdopodobnie w całej historii futbolu. Była 91 minuta spotkania, kiedy to niepotrzebnie z własnej bramki wyszedł poza szesnastkę Joe Hart. Angielski golkiper próbował wybić piłkę głową . Zrobił to na tyle nieudolnie, że obok niego był Ibra, który nie oglądając się i nie czekając na nikogo, zdecydował się na uderzenie przewrotką z ponad 25 metrów, stojąc całkowicie tyłem do bramki. Piłka wpadła do siatki idealnie tuż przy słupku! Było to coś nieprawdopodobnego, uderzenia takie zdarzają się prawdopodobnie raz na 100 lat. Sam Szwed w taki sposób skomentował całą sytuację: "Pierwsza rzecz, o której pomyślałem, to: czy mam czekać aż Joe Hart dotknie piłki? On ją wybił, a ja po prostu próbowałem trafić do bramki. Leżąc na ziemi widziałem obrońcę, który chciał sięgnąć piłki, ale nie dał rady. Byłem bardzo szczęśliwy" - zakończył gwiazdor PSG.

We wszystkich serwisach sportowych i w Internecie nie milkną echa tego w jaki sposób "Ibrakadabra" strzelił czwartego gola w meczu z Anglią. Wszyscy są pod ogromnym wrażeniem jego bramki. Dziennikarze z całego świata zachwycają się przewrotką Szweda. Komentarze, które się powtarzają są w stylu:  "To coś nieprawdopodobnego", "Tego nie da się opisać słowami. To trzeba zobaczyć", "To bramka stulecia". "Co za akrobacja", "Co za występ" "Szokujące uderzenie. Wow. Po prostu wow". "Strzał nie z tej ziemi" - prześcigają się dziennikarze z całego świata, komentując bramkę Ibry.

Teraz można tylko żałować, że tak przepiękna bramka zdobyta przez Szweda padła tak późno, ponieważ właśnie wczoraj zamknięto listę dziesięciu bramek-kandydatek do gola roku i nagrody im. Ferenca Puskasa. Wydaje się, że gdyby została ona włączona do konkursu to nie miałaby żadnej konkurencji i rozstrzygnięcie byłoby już znane. Czy Zlatan Superstar zadziwi jeszcze w przyszłości jakimś swoim kolejnym spektakularnym trafieniem?

Poniżej wideo z niesamowitym golem Ibrahimovića z Anglią:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz