poniedziałek, 17 grudnia 2012

Arsenal wyda w styczniu na transfery przynajmniej 49 mln euro!

Arsenal Londyn zamierza wydać w styczniowym okienku transferowym kwotę 49 mln euro, która ma pomóc w poprawieniu pozycji zespołu w rozgrywkach Premier League. Jednak sprowadzenie nowych zawodników za tak oszałamiającą sumę może okazać się niewystarczające w kontekście walki o czołową czwórkę w lidze angielskiej.


Po obfitującym lecie, kiedy to Arsenal przeznaczył na wzmocnienia ogromne pieniądze wydane lekką ręką, w styczniu Kanonierzy muszą rozważnie przeanalizować wszystkie za i przeciw kogo należy sprowadzić na Emirates Stadium. Wydanie 49 mln euro na nowych zawodników ma na celu wzmocnić skład i zachować szanse na walkę o pierwszą czwórkę na mecie sezonu Premier League.

Spekuluje się, że na Emirates Stadium w styczniowym okienku transferowym zostaną sprowadzeni, snajper Atletico Madryt Adrian oraz Wilfried Zaha – cudowne dziecko Crystal Palace. Zarząd Arsenalu planuje wydać na tych zawodników przynajmniej 40 milionów funtów. Jednak nawet tak pokaźna suma może okazać się zbyt mała, aby zapobiec kryzysowi, w którym jest pogrążony obecnie zespół Arsenalu prowadzony przez Arsene'a Wengera już od 16 lat.

63–letni francuski szkoleniowiec ma nie lada zadanie, aby w najbliższym czasie sprostać oczekiwaniom fanów i ponownie zyskać ich przychylność po ostatnich przykrych wpadkach londyńskiego zespołu. Czy wydanie 40 mln funtów na styczniowe wzmocnienia pomoże Arsenalowi w poprawieniu swojej pozycji w rozgrywkach Premier League? Czy Arsene Wenger dzięki sprowadzeniu nowych zawodników ponownie zyska autorytet wśród wszystkich sympatyków Kanonierów?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz