piątek, 23 stycznia 2015

Szwajcarski fenomen FC Basel drogą do sukcesu dla "średniaków"?

Źródło: Facebook, fanpage FC Basel, https://www.facebook.com/fcbasel1893/photos_stream
FC Basel udowadnia, że dobre wyniki w Europie można osiągać bez wydawania petrodolarów arabskich szejków czy też rubli rosyjskich biznesmenów. Szwajcarski zespół od kilku sezonów jest jednym z największym objawień na naszym kontynencie.

FC Basel to klub znakomicie zarządzany i skrojony na miarę własnych możliwości ze stabilnym budżetem na poziomie 37-41 mln euro, własną znakomicie prosperującą akademią piłkarską, a także wyselekcjonowanym i jednym z najlepszych jakościowo skautingiem, oraz nowoczesnym stadionem. Od wielu lat Szwajcarzy budują swoją markę na wzór niemiecki. Często bywają porównywani z Bayernem Monachium, a szwajcarski model funkcjonowania klubu może stanowić wzorowy przykład dla innych europejskich „średniaków”, które mogą spoglądać w stronę Bazylei z dużą dozą zazdrości.

Małymi kroczkami, aczkolwiek sukcesywnie z roku na rok FC Basel wzmacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej, a doskonałe wyniki osiągane w europejskich pucharach mogą świadczyć o tym, że wcale nie potrzeba jakichś gigantycznych nakładów finansowych, aby móc śnić, nie tylko o regularnej grze w europejskich pucharach i sprawianiu w każdym sezonie – co najmniej jednej sensacji dużego kalibru, o regularnym kwalifikowaniu się do wiosennej fazy Ligi Europy czy też Ligi Mistrzów.

Pełną wersję artykułu przeczytasz na portalu FalaSportu.pl:
  
Szwajcarski fenomen FC Basel. Poznajcie sposób na sukces helweckiego klubu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz