piątek, 13 marca 2015

Magiczny Paulo Dybala. Ma talent na miarę Messiego i zachwyca w Serie A

źródło: oficjalny profil Dybali na Facebooku
Aktualnie jest jednym z najgorętszych nazwisk młodego pokolenia i znaczącym coraz więcej w futbolowym świecie. Od wielu miesięcy widnieje w kręgu zainteresowań wielu mocnych europejskich gigantów, na czele z Realem Madryt, Manchesterem City, Arsenalem Londyn, Borussią Dortmund czy też Juventusem Turyn. Swoimi kolejnymi bramkami olśniewa i wprawia w stan euforii żywiołowo reagującą sycylijską widownię. Przed wami piekielnie utalentowany napastnik Palermo o polsko-włoskich korzeniach – Paulo Dybala, który coraz częściej jest porównywany do samego króla futbolu – Leo Messiego.

Uśmiech losu Dybali

Kto wie, jak potoczyłaby się kariera bohatera niniejszego tekstu, gdyby nie pewne zdarzenie z 2011 roku. Włodarze Palermo szukali wówczas w Ameryce Południowej piłkarza, który byłby istotnym wzmocnieniem składu. Ich wybór padł na Franco Vazqueza, pomocnika miejscowego zespołu CA Belgrano de Córdoba.
 
Niespodziewanie ta historia miała swój dalszy ciąg, bowiem w trakcie negocjacji przy obiedzie obecny był także prezydent Instituto AC Córdoba, lokalnego rywala, grającego w drugoligowych rozgrywkach. Juan Carlos Carlos Barrera rekomendował i zachwalał jednego ze swoich graczy, snajpera argentyńskiego zespołu – Paulo Dybalę.
 
Dyrektor sportowy Palermo Luca Cattani zdawał sobie sprawę z tego, że jest to dla niego gracz niemal anonimowy i ewentualne przejście młokosa na gorącą Sycylię obarczone byłoby dużym ryzykiem, ale nic sobie z tego nie robił.

Cała wersja artykułu do przeczytania w serwisie FalaSportu.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz