niedziela, 26 kwietnia 2015

Korona Kielce rewelacją rundy wiosennej TME. Zaskakująca metamorfoza Brunatnych


źródło: oficjalny profil Korony na FB
Jednym z największych zaskoczeń rundy wiosennej T-Mobile Ekstraklasy jest postawa Korony Kielce. Brunatni są w tej chwili jedynym niepokonanym zespołem w rozgrywkach w 2015 roku. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza dzięki odpowiedniej dyscyplinie taktycznej, dobrej organizacji oraz mądrej i wyważonej grze, wciąż liczą się w walce o awans do najlepszej ósemki tabeli. Co stoi zatem za cudowną metamorfozą Kielczan i ich zaskakującymi wynikami w rundzie rewanżowej?

Ostatniej porażki Korona doznała bardzo dawno temu, dokładnie 12 grudnia 2014 roku, kiedy to u siebie poległa z Cracovią 1:2. Od tego czasu Brunatni notują serię 9 meczów z rzędu bez przegranej. Na ten bilans składa się aż 6 remisów i 3 wygrane.

Złe miłego początki

Pewnie mało kto pamięta, że początek sezonu w wykonaniu Scyzoryków był katastrofalny. Po 7. ligowych kolejkach zespół z Kielc znajdował się na samym dnie tabeli z dorobkiem 1 punktu. Dodatkowo fatalnie spisywała się formacja defensywna – aż 16 straconych goli! Jakby tego było mało to Korona byłą zdziesiątkowana poprzez plagę kontuzji, którą nawiedziła ekipę z województwa świętokrzyskiego.

Ryszard Tarasiewicz, zatrudniony w czerwcu 2014 roku, nie miał, delikatnie mówiąc, komfortowych warunków pracy. Czekało go nie lada wyzwanie, aby poprawić grę zespołu i przystosować zawodników do swojej filozofii.

O krok od upadku 

Dodatkowo jak grom z jasnego nieba na Złocisto-Krwistych spadła wiadomość, że Koronie grozi upadek. Naprawdę niewiele brakowało, aby ekipa Tarasiewicza znalazła się w lidze okręgowej, bowiem wniosek dotyczący upadłości klubu znalazł się w sądzie oraz potrzebna była suma 8 milionów złotych, aby zapewnić Złocisto-krwistym przetrwanie. Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie i miasto Kielce uchroniło drużynę od najczarniejszego scenariusza.

Pełna wersja artykułu do przeczytania w portalu FalaSportu.pl pod poniższym linkiem:

Korona Kielce rewelacją rundy wiosennej TME. Zaskakująca metamorfoza Brunatnych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz