poniedziałek, 6 lipca 2015

Fantastyczny sezon Jagiellonii Białystok. Sześciu architektów sukcesu Dumy Podlasia

Autor: Stradovius, Creative Commons
Wynik sportowy osiągnięty przez Jagiellonię Białystok na mecie rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy jest historycznym i można śmiało określić go mianem „mistrzostwa świata”. Pszczółki, mające ograniczone możliwości finansowe i kadrę opartą w głównej mierze na zawodnikach młodych i sprowadzonych z niższych lig, były o włos od sięgnięcia po sensacyjne mistrzostwo Polski. Ostatecznie musiały się zadowolić trzecim miejscem, co i tak należy uznać za nie lada niespodziankę.

Michał Probierz zbudował w Białymstoku ekipę, która toczyła równorzędną walkę z Lechem Poznań i Legią Warszawa. Przed rozpoczęciem sezonu na Podlasiu mówiło się, że Żubry będą bronić się przed spadkiem. Nikt w najśmielszych oczekiwaniach nawet nie marzył, że Jagiellonia skończy sezon z tak wspaniałym wynikiem.Wiodącymi postaciami Dumy Podlasia w przekroju całego ligowego sezonu byli następujący piłkarze:

1. Michał Pazdan. 

Imponował spokojem pod swoją bramką i interweniował z chirurgiczną precyzją, skutecznie powstrzymując czołowych napastników T-ME. Jego postawa została doceniona przez selekcjonera Adama Nawałkę. 28-letni stoper znalazł się na liście powołanych reprezentantów Polski na mecz el. Euro 2016 z Gruzją. Dodatkowo obrońca został wyróżniony na Gali Ekstraklasy i wywalczył statuetkę dla najlepszego ligowego defensora. Udany sezon w barwach Jagiellonii zaowocował transferem do Legii Warszawa.

Pełna wersja artykułu do przeczytania na portalu FalaSportu.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz