czwartek, 27 sierpnia 2015

Riyad Mahrez – kim jest sensacyjny lider strzelców Premier League?

Początek sezonu Premier League ma nowego bohatera. Na czele klasyfikacji strzelców po 3 kolejkach jest aktualnie nazwisko zawodnika, które przeciętnemu kibicowi prawie nic nie mówi. Rankingu nie otwiera ani Wayne Rooney, ani Sergio Aguero, ani Harry Kane, tylko… Riyad Mahrez – największe objawienie początku sezonu ligi angielskiej. Zasadnicze jest zatem pytanie: Kim jest rewelacyjny skrzydłowy Leicester City?

źródło: oficjalny profil Leicester City na FB
Algierski pomocnik Lisów z wielkim impetem i niesamowitą skutecznością rozpoczął zmagania w sezonie 2015/16. Po 3 seriach gier ma na koncie już 4 gole i, jakby tego było mało, w każdym spotkaniu był wybierany graczem meczu – w pojedynkach z Tottenhamem, West Hamem oraz Sunderlandem! Jego popisy strzeleckie mogą dziwić tym bardziej, że dotychczas nie uchodził, delikatnie mówiąc, za wybitnego snajpera. W ekipie z King Power Stadium rozpoczął właśnie swój trzeci sezon i w 52 spotkaniach zdobył zaledwie 11 goli. Warto też wspomnieć o tym, że 24-latek po 3 meczach rozgrywek PL wyrównał już swoje osiągnięcie z całego poprzedniego sezonu, a w ostatnich 6 spotkaniach trafiał do siatki aż 6 razy!  


Zasługa trenera 

Z pewnością duży wpływ na mentalną przemianę i fantastyczną formę skrzydłowego Lisów ma nowy szkoleniowiec, Claudio Ranieri. Algierczyk rozwinął się pod rządami Włocha, stając się pierwszoplanową postacią Leicester City. Sam zawodnik podkreśla, że Claudio jest bardzo dobrym trenerem:

- On przekazał nam swoje doświadczenie, zwłaszcza jeśli chodzi o wymiar taktyczny. Jesteśmy lepsi pod tym względem w tym sezonie. Ponadto, szkoleniowiec bardzo mi pomaga i jest zadowolony ze mnie i z całego zespołu – cytuje słowa Algierczyka "Mirror".

Pełna wersja artykułu do przeczytania w serwisie FalaSportu.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz