niedziela, 14 października 2012

Najwięksi wygrani sparingu reprezentacji Polski z RPA

Waldemar Fornalik nie wystawił najsilniejszego składu w potyczce z zespołem z Czarnego Lądu wygranym 1:0, dając pograć kilku dublerom. Doczekaliśmy się także występu w reprezentacji Polski dwóch debiutantów. Kto jest zatem największym wygranym sprawdzianu z RPA tuż przed spotkaniem eliminacyjnym z Anglią w ramach eliminacji mistrzostw świata?

Wnioski są jednoznaczne i nasuwają się same. W meczu z RPA bardzo pozytywny debiut zaliczył Paweł Wszołek, który swoimi dynamicznymi rajdami sprawiał mnóstwo problemów obrońcom RPA, a jego kapitalne podania otwierające kolegom drogę do bramki powodowały dużo zamieszania w polu bramkowym " Bafana Bafana". Jednak niestety żaden z partnerów, zarówno Arkadiusz Piech, Adrian Mierzejewski czy też Artur Sobiech nie potrafili sfinalizować całej akcji i zamienić podań pomocnika Polonii Warszawa na gole. W drugiej połowie Wszołek nie pojawił się już na murawie z powodu urazu. Czy trener Fornalik zdecyduje się go wystawić w miejsce kontuzjowanego Jakuba Błaszczykowskiego w spotkaniu z Anglią?

Wyrazy uznania należą się także Grzegorzowi Krychowiakowi, który z roli defensywnego pomocnika wywiązał się znakomicie nie dając rozwinąć skrzydeł podopiecznym Gordona Igesunda. Na murawie Stadionu Narodowego był niczym skała nie do przejścia dla rywali. Często przerywał akcję RPA. Pomocnik francuskiego Reims wydaje się być w tej chwili żelaznym kandydatem do wyjściowej jedenastki w meczu przeciwko Anglii.

Trzecim zawodnikiem, którego postanowiłem wyróżnić jest Kamil Grosicki, którego wejście na boisko znacznie ożywiło ataki Biało-czerwonych po prawej stronie. Był bardzo aktywny, a po jednej z jego szarż w 82. minucie i dograniu piłki w pole karne ładną akcję wykończył Marcin Komorowski, zapewniając Polsce skromną wygraną 1:0. Być może tym występem przekonał do siebie trenera Fornalika.

Mecz z Anglią już we wtorek o 21. Jaka jedenastka Polski wystąpi zatem na murawie Stadionu Narodowego?