czwartek, 5 marca 2015

Bas Dost – holenderski wieżowiec z Wolfsburga podbija Bundesligę

Runda jesienna Bundesligi była dla ekipy VFL Wolfsburg ze wszech miar udana, ale brakowało snajpera z prawdziwego zdarzenia, mogącego zdobyć w sezonie co najmniej kilkanaście goli. Wydawało się, że Wilki jeszcze długo będą czekać na napastnika formatu Dżeko, Grafite czy też Mandżukicia, którzy brylowali w ekipie na przestrzeni ostatnich lat. Niespodziewanie wraz z początkiem rundy wiosennej swój nieprawdopodobny instynkt strzelecki ujawnił piłkarz, na którym większość ekspertów postawiła już krzyżyk. To Bas Dost – holenderski snajper, którego gole strzelane na pęczki (już 11 trafień!) w 2015 roku, pozwalają Wilkom przez cały czas utrzymywać dystans 8 punktów, dzielący ich od liderującego Bayernu Monachium.

Na ustach całej Bundesligi

Bas Dost trafia do siatki rywali średnio co 63 minuty, zostawiając daleko w tyle aktualnego lidera strzelców Bundesligi – Arjena Robbena (co 92 minuty) oraz najlepszego snajpera poprzedniego sezonu ligi niemieckiej – Roberta Lewandowskiego (co 150 minut). Holenderski napastnik zadziwia swoją formą wszystkich obserwatorów i ekspertów ligi niemieckiej. Jego niesamowita seria strzelecka trwa w najlepsze od 6 grudnia 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy w sezonie pokonał bramkarza Hannoveru. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia trafił do siatki Kolonii, natomiast prawdziwą eksplozję formy i swój talent do strzelania goli pokazał w 2015 roku. Przekonali się o tym kolejno bramkarze takich klubów jak: Bayern Monachium (2 bramki), Hoffenheim (1), Bayer Leverkusen (4 bramki!) oraz Hertha Berlin i Werder Brema – po 2 trafienia w obu meczach.

Bas Dost do zdobycia 13 goli w Bundeslidze w zaledwie 12 spotkaniach potrzebował tylko 26 strzałów, z czego 19 było celnych, a 7 nie szło w światło bramki. Zatem średnio co 2. uderzenie zamieniał na bramkę! Statystyki doprawdy nieprawdopodobne. Holender dołożył do tego także 2 asysty oraz strzelił 2 gole w wygranym 2:0 meczu Ligi Europy ze Sportingiem Lizbona! Snajper Wolfsburga legitymuje się wskaźnikiem na poziomie 73 proc. skuteczności!