poniedziałek, 25 maja 2015

Cud na King Power Stadium! 5 powodów utrzymania Leicester City w Premier League

źródło: oficjalny fanpage Leicester City na Facebooku
Jeszcze w kwietniu utrzymanie Leicester City wydawało się nierealne. Spadek angielskiego zespołu do Championship był praktycznie przesądzony i nikt nie dawał złamanego grosza na to, że ekipa z King Power Stadium pozostanie w szeregach Premier League. Popularne Lisy Marcina Wasilewskiego zajmowały ostatnią pozycję w tabeli i traciły aż 9 „oczek” do bezpiecznego miejsca! Jak zatem udało im się utrzymać? Poniżej przybliżamy 5 powodów, które miały wpływ na to, iż Leicester City, skazywany przed rozpoczęciem rozgrywek na pożarcie, będzie w kolejnym sezonie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej.
 
1. Cudowna metamorfoza Leicester City

Od kwietnia Lisy rozpoczęły piorunujący i skuteczny finisz (6 zwycięstw, 2 remisy i zaledwie 1 porażka – z Chelsea), który pozwolił im uniknąć degradacji. W ubiegłą sobotę wszyscy fani Lisów poczuli wielką ulgę. Na Stadium of Light w Sunderlandzie podopieczni Nigela Pearsona zdobyli upragniony punkt (remis 0-0), który zagwarantował im pozostanie w angielskiej elicie. W sumie Leicester w ostatnich 8 potyczkach zgromadził aż 19 punktów! Co ciekawe, dokładnie tyle samo miał na swoim koncie we wcześniejszych 29 grach!

2. Charakter Lisów

Marcin Wasilewski wraz ze swoimi kolegami pokazał, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Wielkie serce do gry, ambicja i determinacja pozwoliły Leicester City zapewnić sobie utrzymanie jeszcze na jedną kolejkę przed końcem rozgrywek. Teraz wydaje się to nieprawdopodobne, ale między 27 września a 26 grudnia Lisy po koszmarnej passie 11 porażek i 2 remisach były w katastrofalnej sytuacji.

Cała wersja artykułu do przeczytania w portalu FalaSportu.pl.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz